Anastasia Meziki Boutique Hotel

Büyükada’da tarihi selamlıyor. İtalyan mimarisiyle inşa edilmiş iki yüz yıllık köşk, dokusu bozulmadan restore edilerek bugün butik otel konseptiyle hizmet veriyor ve Büyükada’da farklı bir tatil yapmak isteyenleri ambiyansına davet ediyor.

Anastasia Meziki Boutiqe Hotel, Büyükada’nın en eski yapılarından biridir. Vapur iskelesinden dilerseniz faytonla, dilerseniz 10 dakikalık kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz otelimiz, iki yüz yıllık tarihi kagir bir köşkün restore edilmesiyle hayata geçirilmiştir.Otelimiz bir aile işletmesidir.

Küçük bir müze gibi

 

Büyükada Maden, Malülgazi Caddesi üzerinde konumlanan Meziki Köşkü, 19. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiş. 20. yüzyılın başlarında Şahbaz ve daha sonra da Karayan ailelerinin mülkiyetine geçmiş. Dikdörtgen planlı köşk İtalyan mimarisi örneklerinden ve rönesans üslubuna sahip.Kagir köşkün dış görünümü kütlevi olup,dikdörtgen olarak planlanmıştır. Aynı zamanda Bizans dönemine ait bahçe duvarı ve eşsiz duvar freskolarıyla farklı dönemlerin izlerini barındırıyor. Tarihi dokusuna sadık kalınarak restorasyon çalışması yapılan, bugün butik bir otel olarak hizmet vermektedir,dikdörtgen olmasının verdiği avantajla odaların metrekareleri hemen hemen aynı.

Ön cephede olanlar elbette denize bakıyor, arka cephede kalanlarsa sakin ve şirin bahçeye… Ahşap merdivenlerden tırmandığınız köşkün tavan yükseklikleri 5 metre civarında. Duvar süslemeleri ve freskolar kalem işi ve her biri orijinal Öte yandan ana caddeye bakan bahçesinde Osmanlı döneminden kalma bir çeşmesi bulunuyor. Arka tarafında ise tarihi Bizans duvarlarıyla çevrili saklı bir bahçesi de de çeşmeler bulunmaktadır. Otelimizin her katında dört oda bulunuyor. 2010 senesinde Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan alınan özel izinle butik otel olan köşkümüzde, orijinali bozmadan konforlu bir konaklanma sunmanın gayreti içindeyiz. İsmail Sarıkaya ve Özlem Sarıkaya tarafından Anastasia Meziki Boutiqe Hotel olarak işletilen köşk, tarihe duyarlı farklı tatil anlayışını benimseyen misafirleri beklemektedir.

Romantik kutlamaların adadaki adresi

Düğün,nişan,yaşgünü ve özel günler için Meziki Bahçe farklı hizmet anlayışı ile siz değerli misafirlerimizi beklemektedir.

 

Balayı çiftleri için özel kampanyalar da düzenleyen Anastasia Meziki Boutiqe Hotel, romantik kutlamalar ve özel günler için, ambiyansıyla adanın tercih edilen işletmelerinden biridir. Özetle Anastasia Meziki Boutiqe Hotel, Büyükada’da, “Sözün bittiği, tarihin durduğu yer” olarak farklı ve özel bir hizmet sunuyor.

 

Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren Anastasia Meziki Boutiqe Hotel’in arka tarafındaki bahçe cafe-restaurantımızda dışarıdan konuklarımızı da ağırlamaktayız.Ev ortamında serpme kahvaltı servisi sunulmakla beraber , yoğunluğa bağlı olarak tamamen doğal ve taze ürünlerle hazırlanan zengin  açık büfe kahvaltı servis edilmektedir.Meziki Bahçe de kahvaltı ayrıcalığına tüm misafirlerimizi bekliyoruz.

 

Özlem’in mutfağında;

 

Ev mantısı,tortellini,ev köftesi,marine edilmiş tavuk ızgara,salatalar,soğuk sıcak mezeler,paçanga böreği,sigara böreği,ev limonatası,milkshake,soğuk ve sıcak kahve çeşitlerimiz ile siz değerli misafirlerimizi beklemekteyiz.

Anastasia Meziki Boutiqe Hotel‘in her katı birbirinden özel. Orijinal dokuya sadık kalınarak dönemin mobilyalarıyla dekore edilen otelin katlarını birbirinden değerli tablolar, gramafon, eski bir piyano gibi aksesuvar ve antika mobilyalar süslüyor. Toplam 13 adet odaya sahip olan köşk bu özellikleri nedeniyle pek çok dönem dizisi ve sinema filmlerine de ev sahipliği yapmış. Küçük bir müze gibi de algılanan otel, yalnızca konaklayanların değil; önünden geçenlerin de ilgisini cezbediyor. Odalarımız  standart,triple oda, conford deniz manzaralı oda,conford bahçe manzaralı oda,royal suite(2 oda 1 salon),king suite ve single olmak üzere ayrılıyor. Royal süite te balkon da bulunuyor.

 

Standart,triple ve single odalarımız haricindeki odalarımızda banyo ve tuvalet konforu vardır.

 

İptal ve değişiklik için en az 3 gün öncesinden otelimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir,zamanında yapılmayan iptallerde rezervasyon ücreti geri iade edilmez.